ОЗДОБЛЮВАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ

Оздоблювальні матеріали

Матеріали, що використовуються для підлоги і стін, в значній мірі впливають на вигляд ванної кімнати.

Матеріали, що використовуються для підлоги і стін, суттєво впливають на вигляд ванної кімнати. Можна застосувати керамічну плитку, натуральний камінь, грес, деревину, а також фарбу та шпалери. Важливо, щоб використані матеріали були витривалими до вологи і дозволяли легко підтримувати чистоту.

Великий вибір керамічної плитки дозволяє облаштувати інтер'єр ванної кімнати у будь-якому стилі. Можна використовувати різні серії плиток, поєднувати їх, надаючи бажаний зовнішній вигляд ванній кімнаті. Якщо ви зважилися самостійно поєднувати різну керамічну плитку, варто звернутися за порадою до проектувальника інтер'єрів. Без достатньої винахідливості та досвіду та через неправильний вибір облицювання стін можна порушити гармонію інтер'єру ванної кімнати.

Визначаючи необхідну кількість плитки, варто врахувати всі поверхні, а потім додати певний запас на втрати. Оптимальним рішенням є збільшення кількості плитки десь на 15 %. Варто зазначити, що плитку не обов'язково укладати на всій поверхні стін, можна її поєднувати з іншими матеріалами, наприклад, з деревиною або фарбою. Серед видів керамічної плитки ви можете вибрати глазур (лише для стін), теракоту (переважно для підлоги), фарфоровий грес (для підлоги) або емальований клінкер (як для стін, так і для підлоги). Часто використовують також керамограніт.

Натуральний камінь в інтер'єрі слід застосовувати після ретельно обміркованого проекту ванної кімнати, адже цей матеріал потребує відповідної оправи, що підкреслить його природну красу. Найчастіше в інтер'єрах ванних кімнат використовують такі сорти каменю як мармур, травертин, граніт і онікс (цей благородний матеріал особливо згодиться для великого простору купальних салонів).

Деревина додає інтер'єру ванної кімнати тепла і гармонізує прохолодні елементи, наприклад, кераміку або арматуру. Якщо ви бажаєте використати у ванній кімнаті деревину, варто вибрати її екзотичні сорти. Вони витриваліші до вологи порівняно з матеріалами з наших дерев. Для ванної кімнати найбільше підходять такі види водостійкої деревини, як іроко, ятоба або мербау. Варто також наголосити на особливій твердості такої деревини та красі її кольорів.

Плитку на стінах можна замінити на фарбу або шпалери. Обираючи фарбу, слід надати перевагу сортам, призначеним для вологих приміщень. Найкращі емульсійні фарби – акрилово-латексні.

Ванну кімнату можна також оздобити шпалерами, зокрема, вініловими, паперовими, шпалерами, що вкриті водостійким пластом або виготовлені зі скловолокна, вкритого шаром акрилової або епоксидної смоли. Зважаючи на високий рівень вологості у ванній кімнаті, для шпалер слід застосовувати водостійкий клей.