Топ-10 порад, як зробити ремонт у ванній кімнаті

Ремонт у ванній майже завжди передбачає капітальний проект із заміною та встановленням сантехніки. На відміну від житлових кімнат це – приміщення підвищеної небезпеки, де водопровід знаходиться поруч із електропроводкою. І, щоб все було гаразд, тут недостатньо, скажімо, знайти майстра і недорого купити ванну, умивальник та плитку. Важливо ще спланувати роботи і врахувати всі деталі.


Головна особливість ванних кімнат у тому, що тут, на невеликій площі, вкрай необхідно забезпечити затишок, комфорт і безпеку. Оскільки для багатьох це найкраще місце усамітнення і розслаблення, дизайн повинен бути продуманий до дрібниць. Йдеться не тільки про розташування водопровідних труб і каналізації або про вибір місця для ванни. Для комфорту не менш важливо підібрати меблі в ванну кімнату, встановити, наприклад, тумбу під умивальник або підібрати настінну шафу з органайзером для приладдя.

1. Приготуйте проект ремонту і детальний план робіт

У ванній кімнаті важливо подбати про встановлення якісної, надійної і зручної сантехніки. Але перед тим, як купити акрилову або сталеву ванну і умивальник, слід розібратися з можливостями приміщення. Розміри і форма обладнання, яке можна встановити, визначаються, передусім, площею і формою підлоги. Мінімум, на якому вдасться розмістити ванну, умивальник і унітаз, – це 3,3-3,5 м². Якщо площа більша, вже можна зручно розташувати пральну машину, душ, біде, шафу для білизни і побутової хімії тощо. Приміщення площею 6-8 м² і більше дають безліч варіантів дизайнерських рішень. Незалежно від розмірів кімнати ремонт починають із проекту. Продумуючи простір, враховують, що навколо умивальників, душових, сталевих або акрилових ванн у ванній кімнаті потрібно залишити вільне місце. І лише визначившись з розмірами і положенням обладнання, продумують розводку комунікацій, визначають етапи робіт, роблять прорахунок, а потім вибирають матеріали.

2. Капітальний ремонт у ванній починають із демонтажу

Для того щоб оптимально оформити ванну кімнату, краще звільнити її від старої сантехніки, обладнання та покриттів. Новобудови часто здають покупцям у вигляді «під обробку» – з порожніми стінами, без комунікацій і сантехніки. А в експлуатованих приміщеннях «демонтаж» – це окрема графа в кошторисі ремонту. Даний вид робіт вимагає часу і фінансів, але дозволяє позбутися неякісних труб і поганої проводки, перемогти цвіль і повністю оновити дизайн.

3. Прокладання труб і комунікацій потрібно робити прихованим методом

Для повноцінного використання можливостей простору, електричні комунікації й труби подачі та відведення води монтують у видовбані в підлозі і стінах штроби або ховають в спеціальні короби. У першому випадку прокладку труб з урахуванням необхідних ухилів проводять ще до заливу стяжки і чорнової обробки поверхонь, адже штроби потім потрібно буде закласти будівельним розчином.

4. Чорнова обробка і вирівнювання поверхонь – запорука успіху

До того як взятися за фінішне облицювання підлоги, стелі і стін, обов’язково роблять чорнове вирівнювання поверхонь. Для цього використовують штукатурки для вологих приміщень або вологостійкий гіпсокартон. Під час заливання стяжки можна передбачити монтаж теплої підлоги. Також варто забезпечити гідроізоляцію підлоги і нижньої частини стіни.

5. Обов’язково подбайте про безпеку комунікацій

У ванній кімнаті нерідко встановлюють обладнання, яке підключають до водопроводу і до електромережі. І тому електропроводку тут підключають не тільки через «автомат», а й через пристрій захисного відключення (ПЗВ). Це потрібно, щоб захиститися від короткого замикання та від витоку струму, наприклад, у водонагрівачі або пральній машині. Не менш важливо для надійності обладнання встановити фільтри грубого і тонкого очищення на водопроводі.

6. Для якісної фінішної обробки потрібен дизайн-проект

Красиво підібрати колір і правильно укласти плитку у ванній допоможе візуалізація майбутнього покриття. Дизайн-проект облицювання підлоги та стін малюють, щоб гармонійно оформити кути приміщення, вибрати напрямок укладання плитки, не помилитися з розташуванням основного малюнка і декоративних вставок, а також щоб скоротити відходи матеріалу. Для багатьох саме оздоблення – найголовніший етап ремонту, і навіть мінімальна помилка тут буде викликати чималі засмучення в майбутньому.

7. Продумайте розташування світильників і дзеркал

Комфорт і затишність ванної кімнати багато в чому визначається освітленням, яке можна скорегувати відповідним розміщенням дзеркал. Зазвичай у ній використовують кілька джерел освітлення, поєднуючи загальні стельове світло з локальним розсіяним. Такий підхід дає можливість позбутися глибоких тіней і полегшити особисту гігієну та нанесення макіяжу. Велике дзеркало з вбудованим світильником може також візуально збільшувати простір.

8. Краще купити ванну з сучасних матеріалів

Надійність, зручність використання і якість сантехніки – ще один важливий аспект, яким не слід нехтувати. Сьогодні майже ніхто не купує важкі чаші з чавуну, віддаючи перевагу недорогим акриловим ваннам. Причому армованій скловолокном сантехніці з полімерів можна надати найрізноманітнішу форму і максимально розширити її функціональність.Ідеальним рішенням є ванни Kolo, які відповідають всім сучасним вимогам дизайну і функціональності.  

9. Подумайте про підлогову душову кабіну або душ без піддона

Для багатьох душова кабіна – обов’язкова частина ванної кімнати, місце для усамітнення та відпочинку. Тому вона неодмінно повинна бути зручною. Її можна розмістити біля стіни, в кутку або навіть в окремій ніші, просто навісивши фасадні дверцята із пластику або скла. А особливо зручні і цікаві душові кабіни Kolo Geo та Rekord, які пропонують сучасний дизайн, інноваційні рішення та відмінна якість. З колекціями Geo та Rekord кожна ванна стане справжнім місцем для відпочинку!

10. Встановіть тумбу під умивальник

Ванну, душову, змішувачі та електрофурнітуру зазвичай монтують після завершення «брудних» ремонтних робіт, а потім вже розставляють меблі і організовують особистий простір. Меблі Kolo допоможуть з наведенням щоденного порядку і зробити ванну кімнату зручною у використанні.