АКСЕСУАРИ ТА ЗМІШУВАЧІ

Додаткові поради KOLO

Важливим, хоча на перший погляд мало помітним, елементом обладнання ванної кімнати є змішувачі – для ванн, душових кабін, умивальників і біде.

Змішувачі для умивальників і біде повинні створити відповідний струмінь води необхідної температури, а змішувачі для ванн (і душових кабін) служать не тільки для наповнення ванни, але й для прийняття душу. Змішувачі для ванн включають в себе вилив для наповнення ванни і вилив для підключення душового шланга. Найпопулярнішими є класичні хромовані змішувачі. Доступні також кольорові змішувачі – білі, чорні або червоні. Перевагою «кольорових» змішувачів є легкість догляду за ними – на їх поверхні менше видимі усілякого роду відкладення або забруднення.

На ринку є безліч типів змішувачів. Завжди актуальними є дешеві стандартні змішувачі з двома вентилями. Вони забезпечені двома кранами, якими окремо регулюються струмені холодної та гарячої води.

З огляду на зручність, витривалість і безвідмовність все більшої популярності набувають змішувачі з одним важелем. У таких змішувачах і температура, і потужність струменя регулюється одним рухом руки – розташуванням одинарного важеля у відповідне положення. До цих змішувачів підводиться холодна і гаряча вода, регулювання температури здійснюється шляхом зміни положення ручки в горизонталі, а регулювання потужності струменя відбувається шляхом вертикальної постановки важеля. Змішувачі з одним важелем мають мінімум рухомих частин і внутрішніх гумових прокладок ущільнювачів, які часто стають джерелом течі.

Вигідною покупкою може стати термостатичний змішувач. Ці змішувачі мають вбудований термостат, який шляхом відповідного змішування гарячої і холодної води стабілізує її температуру. Ці змішувачі дозволяють точно встановити температуру теплої води, що запобігає її перевитраті. Вибір такого змішувача особливо вигідний, коли у вас встановлений лічильник витрати гарячої води – завдяки точному регулюванню температури води, можна скоротити її витрати. Термостатичні змішувачі добре працюють з газовими водонагрівачами, обладнаними автоматичним регулюванням температури води. А от при водонагрівачах з ручним регулюванням, можуть виникнути певні проблеми.

Купуючи змішувач, слід звернути увагу на ціну і доступність запчастин, а також гарантійний сервіс (особливо в разі термостатичних змішувачів).