ЗАПЛАНУЙТЕ ОБЛАДНАННЯ

Додаткові поради KOLO

Плануючи обладнання ванної кімнати необхідно з’ясувати вимоги до її основних функцій – для чого вона буде вам служити і хто нею буде користуватися. Стандарти ванної кімнати полегшують прийняття цих рішень. Докладно ми описали їх в попередній частині тексту.

Якщо в квартирі або будинку є як мінімум дві ванні кімнати, кожна з них може виконувати різні функції. Отже, для кожної з цих ванних кімнат ви можете вибрати інший стандарт обладнання, який буде пов'язаний з головною функцією: сімейна ванна кімната, гостьова, дитяча або при спальні. Вибір основних функцій залежить значною мірою від звичок і способу життя домочадців.

Якщо у вас лише одна ванна кімната, вона буде виконувати безліч функцій – як універсальна ванна кімната. Та в будь-якому випадку вам доведеться вибрати ті пристрої, які ви хочете встановити.

Душова кабіна чи ванна?

Для невеликої ванної кімнати часто вибирають душову кабіну. Функціональність душа можна підвищити застосовуючи глибокий душовий піддон. Ванну ми рекомендуємо на той випадок, коли більшість домочадців любить довгі та релаксуючі купання. Також вона актуальна для сімей з дітьми – як з маленькими, так і більш старшого віку. Проте для встановлення ванни, необхідно мати певний простір.

Компромісним рішенням може стати застосування ширми на ванну. Якщо розміри ванної кімнати не дозволяють окремий монтаж і ванни, і душової кабіни, – ванна з ширмою буде оптимальним варіантом. Отже, якщо в невеликій ванній кімнаті ви намагаєтеся об’єднати безліч функцій, ванна, яка поєднана з душовою кабіною – ідеальне рішення.

Унітаз у ванній кімнаті чи в окремому приміщенні?

Незважаючи на те, скільки санітарно-гігієнічних приміщень в будинку або квартирі, рекомендується мати унітаз в кожній ванній кімнаті. Якщо ви наважуєтеся на окремий туалет, з гігієнічних міркувань, в ньому необхідно встановити умивальник (бодай невеликий, 30-ти сантиметровий). Якщо простір такого додаткового туалету дозволяє, його легко можна переобладнати в додаткову ванну кімнату, встановивши там душову кабіну.

Скільки умивальників?

Кількість умивальників у ванній кімнаті залежить від її величини. Якщо у вас достатня площа, а у домочадців схожий розпорядок дня (наприклад, користуються ванною кімнатою приблизно в один і той самий час), є сенс встановити два умивальника.

З певних причин немає змоги встановити кілька умивальників? Встановіть один, але достатнього розміру, щоб ним було комфортно користуватися. Варто зауважити, що в сімейній ванній кімнаті умивальник служить не тільки для вмивання, але й використовується для дрібного прання. Отже варто вибрати умивальник більшого розміру.

Біде

У багатьох сучасних ванних кімнатах біде – це вже стандартне обладнання. Рішення про його встановлення виправдане потребами й уподобаннями користувачів, а також – що, мабуть, є головним – простір ванної кімнати. Біде вважається елементом додаткового обладнання, без якого функціональність ванної кімнати значимо не зменшується. Для біде та унітазу необхідно зарезервувати близько 1-1,2 м² ванної кімнати, що не кожен може собі дозволити. Певним компромісним виходом може бути розташування поруч з унітазом спеціального змішувача. Тоді функцію біде зможе виконувати унітаз.

Пральна машина у ванній кімнаті

Якщо у вас немає додаткового приміщення для пральні, то саме ванна кімната є найбільш вдалим місцем для встановлення пральної машини. Розміщуючи пральну машину у ванній кімнаті, ви отримуєте доступ до води та інших придатних під час прання пристроїв – ванни або умивальника.

Проте, встановлюючи пральну машину у ванній кімнаті, варто передбачити простір для її зручного і безпечного обслуговування. Слід також врахувати місце для зберігання брудної білизни і миючих засобів. Найкраще, коли пральна машина у ванній кімнаті захована – в ніші, під стільницею або в спеціальній шафці. Місце для пральної машини має бути ширшим за неї приблизно на 10 см, з огляду на коливання й вібрації під час роботи, а також для безпроблемного переміщення пристрою при необхідності.

Плануючи розміщення пральної машини у ванній кімнаті, потрібно пам'ятати про умови безпеки, оскільки пральна машина є електричним пристроєм. Відповідно до норм, мінімальна відстань від пральної машини до ванни або умивальника складає 60 см.

Гармонія інтер'єру ванної кімнати

Прагнучи до гармонії всього інтер'єру, заздалегідь подбайте про розміщення відповідних пристроїв, розташовуючи їх подалі одне від одного. Краще не ставити поруч унітаз і умивальник або ванну і душову кабіну. Цікавим способом розмежування ванної кімнати на функціональні зони можуть бути низькі стінки, які дають можливість розділити ванну і туалетну частину.

Зручна розстановка елементів ванної кімнати

Зручність і безпека ванної кімнати також залежать від відповідного розміщення елементів обладнання. Важливо як їх розташування в приміщенні, так і збереження правильних відстаней між ними.

Предмети у ванній кімнаті не повинні розташовуватися дуже близько один до одного. Навколо кожного елемента устаткування слід запланувати достатню кількість вільного простору. Це важливо і для зручного користування, і для догляду. Нижче ми пропонуємо стандартні відстані і висоти, рекомендовані для сучасної ванної кімнати.

При зіставленні наших планів облаштування ванної кімнати з реальним розташуванням, може виявитися, що деякі розрахунки вам доведеться відкоригувати.

Каналізаційні стояки

При плануванні обладнання ванної кімнати, ваші рішення залежать від її незмінних елементів. Одним з них є розташування каналізаційного стояка. Цей стояк в деякій мірі вимагає певного розміщення ключових елементів обладнання ванної кімнати – унітазу, душової кабіни або ванни. Пристрої, що мають слив недалеко від підлоги – унітаз, ванна, душовий піддон – слід розташовувати ближче до стояка. Для унітазу довжина з'єднання з каналізаційним стояком не може перевищувати 1 м, для ванни або душового піддону – 3 м. Перевищення норми відстані значно ускладнюють конструкцію каналізації, оскільки тоді необхідні додаткові повітровідвідні канали та ревізійні отвори.

Постійні елементи архітектури – двері і вікна

Якщо у ванній кімнаті є вікно, то при плануванні розміщення обладнання необхідно врахувати його величину і положення.

Доступ до вікна повинен залишатися, по можливості, вільним. Наприклад, розміщуючи під вікном умивальник, пам'ятайте, що це унеможливить розміщення над ним дзеркала. В свою чергу ванна під вікном ускладнює його відкривання або підтримання чистоти.

На розміщення обладнання впливає також положення дверей ванної кімнати. Часом, щоб встановити ванну або душову кабіну в зручному місці, варто змінити початкове планування розташування дверей.

Нагадуємо також про правило розміщення напроти дверей найбільш привабливих пристроїв. Це пов’язано зі сприйняттям. При вході у ванну кімнату в поле нашого зору одразу потрапляють елементи, які розташовані навпроти. Тому радимо не розміщувати навпроти дверей унітаз або біде – це забезпечить необхідне відчуття інтимності під час користування ванною кімнатою.