РОСЛИНИ У ВАННІЙ КІМНАТІ

Рослини у ванній кімнаті

У ванній кімнаті ми щодня проводимо доволі багато часу. Окрім меблів та різних дрібничок, чудовим доповненням ванної кімнати можуть стати рослини. Атмосфера, яка панує у ванній кімнаті, якнайкраще сприяє рослинництву, зазвичай це саме вологе місце в квартирі.

Найкраще поставити рослини недалеко від вікна, щоб вони мали постійний доступ до сонячних променів. Однак, якщо в приміщенні немає вікон, можна встановити додаткове освітлення для квітів – традиційні або компактні лампи успішно впораються з цим завданням. У ванній кімнаті з матовим склом на вікні або з невеликою кількістю денного світла чудово почуватимуться рослини, які люблять тінь – папороть, плющ, очерет або папірус.

Варто прослідкувати, щоб квіткові горщики були розташовані подалі від місця розпилення різного роду косметичних засобів (таких як дезодоратори, парфуми, лаки для волосся), так як вони мають шкідливий вплив на рослини. Втім, листя окроплене милом, зубною пастою або іншими хімічними засобами також необхідно одразу ж витерти вологою серветкою. Взимку рослини краще перенести якомога ближче до джерел світла.

Рід рослини залежить від обсягу місця, характеру та інтер'єру приміщення, а також від індивідуальних уподобань. У ванній кімнаті можна культивувати наступні види рослин: ті, що в’ються (сциндапсус, циссус, філодендрон, сингоніум, дрібнолисті плющі), чагарникові (аглаонема, аспісідра висока, пальма), ті, що швидко відцвітають (екзакум, хризантема, цикламен, африканська фіалка, каланхое), для напівтінистих місць (афеландра, алоказия, фіттонія, маранта), а також великі рослини (фатсія японська, монстера приваблива, філодендрон).