ВАННА КІМНАТА ДЛЯ ДІТЕЙ

Ванна кімнати для дітей

Ванна кімната, якою будуть користуватися діти, має бути:

  • Безпечною
  • Яскравою, казковою
  • Мати індивідуальний стиль
  • З ручною в розмірах для дітей

Ванна кімната – це місце, в якому діти вчаться доглядати за собою, засвоюють основні навички гігієни. Тож давайте подбаємо про те, щоб ванна кімната, якою користуються діти, була затишною, чистою та безпечною.

Добре спроектований туалет для дітей – це дещо більше, ніж туалетний папір з гарними малюнками і маленькі рушники з кольоровими візерунками.

Безпека понад усе

Якщо туалетом користується маленька дитина, слід подбати про те, щоб самостійне відвідування туалету не наражало на ризик. Небезпеку можуть представляти, наприклад, засоби для чищення, які малюк здатен на себе вилити або – ще гірше – проковтнути. Тому, необхідно всі небезпечні речовини поміщати подалі від цікавих дитячих рук. Найкраще зберігати усі засоби в одному ізольованому місці ванної кімнати. Відведіть їм одну полицю та застережіть дитину, пояснивши небажані наслідки. Можна також відповідним чином позначити небезпечну ділянку, використовуючи різноманітні кольорові наклейки і зрозумілі символи (наприклад, розмістити зображення прапора піратів, з умовою, що дитина усвідомлює, що означає таке зображення).

Щоб дитина була в цілковитій безпеці в туалеті, слід подбати також про те, щоб на неї нічого не впало під час гігієнічних процедур. Дуже корисні різного роду блокади ящиків і дверей шафок. Діти часто вдаряються об виступаючі краї шафок, отже обирайте меблі для ванної кімнати округлої форми. Можна також використовувати пластикові накладки на виступаючі кути.

Важливим є встановлення замку в дверях ванної кімнати, який можна відімкнути зовні, так щоб дитина не мала можливості замкнути себе в приміщенні.

Барвисто, казково

Якщо ми впевнені, що нашій дитині ніщо в туалеті не загрожує, можна зосередитися на зручності та естетиці інтер'єру. Привабливий інтер’єр ванної кімнати сподобається малюку, отже він із задоволенням буде виконувати гігієнічні ритуали.

Якщо мова йде про оздоблення, варто об'єднати функціональність і гру. Інтер'єр ванної кімнати має бути теплим і затишним. Вибір кольору, звичайно ж, залежить від домочадців, проте основне правило – помірність. Адже барвисто, не означає яскраво. Користування ванною кімнатою, яка облицьована різкими червоними плитками і обклеєна шпалерами з гномами, тільки розсіює увагу. Важливо, щоб дитина у ванній кімнаті відчувала себе комфортно, а також концентрувалася на виконувані певних дій.

Слід обрати один провідний колір і доповнити його контрастним кольором або іншим відтінком. Вибирайте світлі універсальні кольори, тоді легко зможете підбирати відповідні аксесуари.

Те ж саме правило стосується ситуації, в якій діти є єдиними користувачами ванної кімнати. Радимо уникати шпалер і плиток з мотивами з казок. Підліток, напевно, не захоче користуватися ванною кімнатою, яка облицьована плитками із зображенням Вінні-Пуха. Легше змінити аксесуари, ніж сколювати плитки зі стін. Тож краще зосередьтеся на аксесуарах, які легко можна замінити на «доросліші», коли дитині набридне звичний інтер'єр. Зверніть увагу на веселі рушники, вішалки та килимки. Найкраще буде залучити дитину до облаштування і поцікавитися її думкою при виборі кольору.

Індивідуальний стиль

Для створення затишної атмосфери, ванну кімнату можна прикрасити гарно оформленими сімейними знімками, портретами улюблених героїв чи звірів.

На декоративній полиці можуть розташуватися скарби, привезені з сімейних походів – мушлі, засушені фрукти, букети. Можна також поставити в кутку виготовлений з лози (або пластиковий) кошик, заповнений іграшками для купання або кольоровими гумовими книжками з «ванними віршиками». Варто також забезпечити туалет серією косметичних засобів і необхідне приладдя для дітей. Важливо, щоб кожна дитина мала свої власні рушнички, серветки, халатик.

Суттєву роль в оформленні ванної кімнати відіграє світло. Якщо ми прагнемо, щоб ванна кімната була затишною, освітлення не може бути занадто різким. Найкраще рішення – м'яке, розсіяне. Також світлом можна майстерно підкреслити відповідні декоративні елементи.

Розміри, зручні для дітей

Дітям, особливо маленьким, важко користуватися «дорослими» пристроями. Часом це навіть небезпечно і завжди вимагає присутності дорослого, що ніяк не сприяє розвитку самостійності. Тому, якщо є така можливість, варто обрати спеціальну кераміку, яка призначена для малюків. Саме для них запроектована кераміка Nova Top Junior. Невеликий умивальник і маленький унітаз з кольоровим сидінням сконструйовані так, щоб діти могли вільно й зручно ними користуватися.

Унітазом заввишки 33 см комфортно користуватися навіть найменшим, а його розміри забезпечують безпеку – відсутній ризик падіння. Елементи цієї серії виконані з безпечних матеріалів які не становлять загрози для дітей. Завдяки теплим і приємним кольорам аксесуарів, які спеціально розроблені для серії Nova Top Junior, можна облаштувати затишну ванну кімнату-куточок, якою діти будуть із задоволенням користуватись.