ВИСОКА ВАННА КІМНАТА

Високі стелі ванної кімнати

Високі стелі у ванній кімнаті – перетворюємо недоліки в переваги.

Здається, що в такому приміщенні, як ванна кімната, велика висота створює одні проблеми. Наприклад, утримання в чистоті верхніх ділянок стін або хороший обігрів. До того ж, така будова має порушені пропорції – високі стіни в невеликому приміщенні оптично його зменшують, звужують і тиснуть.

Більше простору для використання

І все ж таки те, що ми вважаємо недоліком, може стати перевагою ванної кімнати. Простір під стелею можна використати для «приховування» більшості труб, або ж зробити містку підвісну шафку. В приміщеннях висотою більш ніж 3,5 м варто подумати про антресолі, або навіть про облаштування косметичного міні-салону, де можна буде робити макіяж або укладати волосся.

Небанальна підвісна стеля

Найпоширенішим способом виправлення пропорцій ванної кімнати з високою стелею є застосування підвісної стелі. Тут відкриваються величезні можливості! Перш за все – освітлення стелі, яке зовсім не має бути симетричним і рівномірно розміщуватися по всій площині. Монтаж «сузір'я» з маленьких діодових або галогенних лампочок в одному місці стелі, та точкове освітлення решти стелі ванної кімнати може стати цікавим рішенням.

Оптичні ілюзії

Існує також безліч методів поліпшення оптичних пропорцій ванної кімнати. До них відноситься горизонтальне укладання плиток на стінах замість вертикального, або проектування горизонтальних чи похилих візерунків на стінах. Високу ванну кімнату не слід облаштовувати однорідними плитками, покладеними від підлоги до стелі. Це створить гнітюче враження, ніби в колодязі. Тоді як використання асиметричних, похилих візерунків врятують ситуацію! Важливий також колір. Приміщення можна знизити, фарбуючи стелю і широку (більше 10 см) смугу під нею більш темнішим кольором, ніж стіни.