МАЛЕНЬКА ВАННА КІМНАТА

Поради KOLO

Що зробити, щоб маленька ванна кімната виглядала більшою?

Маленька ванна кімната завжди є досить серйозним викликом для тих, хто хоче облаштувати її функціонально і разом з тим естетично. Дві основні проблеми, пов'язані з таким інтер'єром – це розміщення всього необхідного обладнання та оптичне збільшення приміщення. Не можна їх, однак, розглядати у відриві один від одного.

Нелегке мистецтво компромісу

Що зробити, щоб маленька ванна кімната здавалася більшою як візуально, так і з міркувань зручності використання? На ринку доступна вся гама обладнання, призначеного спеціально для маленьких ванних кімнат, наприклад, вузькі пральні машини. Однак, почати слід з визначення, що ж саме має знаходитись в ванній кімнаті. У разі невеликого приміщення це пов'язано з багатьма компромісами. Можливо варто замінити ванну зручною душовою кабіною? Або знайти місце для пральної машини в кухні? Може шафки з запасними рушниками помістити в іншій частині будинку?

Визначитись з обладнанням

Коли вже відомо, яке саме обладнання необхідно розмістити в ванній кімнаті, варто зосередитись на тих варіантах, які за своїми розмірами та зовнішнім виглядом не будуть нагромаджувати приміщення.

Невелика кераміка, але як і раніше, зручна

Чудовим рішенням буде, приміром, вироблена в KOLO серія кераміки NOVA TOP PICO, призначена спеціально для маленьких ванних кімнат. При менших, ніж зазвичай розмірах, кераміка цієї серії зберігає повну функціональність, а її естетична, легка форма підтримує цілісність навіть в маленьких приміщеннях.

Півкругла і прозора кабіни

Якщо ви зважилися на душову кабіну замість ванни, краще вибрати модель з прозорими дверима і стінками. Це створить враження простору, адже саме кабіна представляє собою найістотніший елемент ванної кімнати. І в цьому випадку вона не буде захаращувати приміщення. Величина і форма кабіни залежать від ваших смаків. Проте радимо надати перевагу півкруглій формі, адже вона значно краще виглядає в маленькому приміщенні, додає йому легкості і чарівності.

Асиметрична ванна

Наважуючись на установку ванни у ванній кімнаті, ми не мусимо миритися з тим, що вона займе половину приміщення. Варто обміркувати вибір асиметричної ванни, яка займає менше місця, отже оптично зменшує ванну кімнату не так сильно, як класична прямокутна ванна. Можна знайти асиметричні ванни різноманітних форм. Використаний в них акрил є міцним матеріалом, отже, вам не варто боятися швидкого пошкодження ванни. Пам'ятайте, що колір ванни також впливає на сприйняття – чим світліша ванна, тим краще вона виглядатиме.

Функціональні полички і куточки

У маленькій ванній кімнаті варто лишити на підлозі рушник, і вже з’явиться відчуття безладу. Тому при проектуванні невеличкого приміщення, слід обмірковано спроектувати розташування поличок, вішалок та шафок. Це дасть змогу розмістити усі необхідні предмети і підтримувати порядок. Хорошим рішенням будуть радіатори з формою, пристосованої для вішання рушників. Взимку вони мають додаткову перевагу – дозволяють швидко висушити мокрий рушник. Найкраще помістити такий радіатор поблизу душової кабіни або між ванною і умивальником.

Оптичне збільшення

Навіть досконало облаштоване з міркувань функціональності невелике приміщення буде виглядати тісним і незатишним, якщо ми не подбаємо про його оптичне збільшення. Допоможуть в цьому: колір, форма і фактура матеріалів, використані для обробки стін і підлоги, а також розташування дзеркал і освітлення.

Світле = велике

Маленькі ванні кімнати «не люблять» темних кольорів, великих плиток і різноманіття прикрас. Необхідно пам'ятати про це, проектуючи інтер'єр. Плитка середнього розміру світлих відтінків і непомітні прикраси – це головне правило, яке дозволяє створити враження більшого простору. І тут ми можемо використовувати безліч стилів – від класичної холодної елегантності до дуже «теплого» інтер'єру. Кольори, які створюють враження більшого простору – це перш за все ті, які асоціюються з водою і повітрям – холодні відтінки синяви, зелені і фіолетово-блакитні.

Дзеркала і світло збільшать простір

Дуже важливу роль в невеликих приміщеннях відіграють дзеркала. Встановлені у відповідних місцях, вони можуть додати глибини і простору. Два великих дзеркала, розташовані один навпроти одного, оптично збільшать ванну кімнату, проте тут варто визначитись, чи потрібен нам ефект багаторазових відображень.

Не менш істотним є відповідне освітлення. Подбайте про те, щоб ванна кімната була освітлена денним світлом. Якщо в ній немає вікон, хорошим рішенням буде, наприклад, «вікно» з склоблоків, котрі виходять на інше, добре освітлене приміщення. Якщо таке рішення не вдасться втілити, дуже важливо, щоб хоча б один із світильників мав колір, наближений до денного світла.