ПОХИЛИЙ ДАХ

Похилий дах - ідеї KOLO

Ванна кімната з похилим дахом – труднощі надихають!

Що зробити з похилим дахом?

Похилий дах зовсім необов'язково буде обмежувати простір ванної кімнати. Можливості використання такого приміщення дуже великі. Під скосом ми можемо встановити наприклад, ряд містких шафок, біде або унітаз.

Дуже цікавим рішенням буде також установка в такому місці ванни – особливо коли над нею ми розмістимо мансардне вікно. Купання з видом на небо, напевно, даруватиме незвичайні враження. Варто тільки пам'ятати про фундаментальне правило: пристрої, якими ми користуємося, повинні бути розташовані так, щоб перед ними можна було вільно стояти. Висота приміщення в тому місці не може бути меншою за 190 см.

Адаптовані приміщення

Ванні кімнати в пристосованих приміщеннях (колишнє горище або господарське приміщення) мають одну величезну перевагу – вони, як правило, більші ніж ті, що «стандартно» зводяться в будинках. Однак приміщення, яке ми намагаємося облаштувати під ванну кімнату, може нам завдати безліч клопотів, пов'язаних з нетиповою формою, висотою і «прикрасами» у вигляді похилих перекриттів, балок і опорних стовпів, підлогою на двох різних рівнях або сходинками посередині кімнати. Однак всі ці нетипові для ванної кімнати елементи можна чудово використати для створення оригінального і комфортабельного приміщення.

У кутку і в ніші

При облаштуванні нестандартного приміщення надзвичайно вдалими будуть кутові пристрої. Розміщені в кутку ванної кімнати умивальник або унітаз дозволять ергономічно використовувати простір і створити цікавий, оригінальний інтер'єр. Якщо у розпорядженні є відповідна площа, варто розглянути варіант кутової, овальної або асиметричної ванни. Вона може не тільки підвищити комфорт купання, але й відкоригує пропорції інтер'єру.

У пристосованих приміщеннях часто зустрічаються ніші. Це ідеальне місце для розміщення душової кабіни. Досить розмістити там піддон і елементи кабіни, щоб отримати розкішне місце для прийняття душу.

Нішу також можна перетворити на «пральний куточок» – з пральною машиною, полками для усіляких побутових засобів і умивальником для прання нашвидкуруч. Обладнану нішу можна закрити дверцятами або жалюзі.

Стовпи і підпори

Великі, масивні стовпи, що стоять в середині приміщення, можуть виконувати різні ролі: вішалок для рушників, місця для кріплення умивальника / унітазу, а після облицювання їх дзеркалами, ці деталі дуже цікаво виглядають в приміщенні.

Стовп це не проблема

На жаль, часто стовпи і балки розташовані у доволі незручних в місцях і унеможливлюють легке облаштування приміщення. Особливо важко тоді знайти підходяще місце для ванни. На щастя, можна вибирати оптимальний варіант серед багатьох типів асиметричних, кутових і овальних ванн. І врешті решт зважитися на ванну, яка по комфорту користування не поступається (а часом навіть перевищує) традиційним довгим прямокутним ваннам.

Різниця рівнів

Ванна на підвищенні, окремому майданчику або напівповерсі? Таке рішення можливе в приміщенні з різницею рівнів. Сходинки природним способом ділять простір на функціональні зони, тому варто це відповідно використати. На верхньому рівні можна помістити велику ванну або, наприклад, облаштувати зону з туалетним столиком і зручним кріслом. Пам'ятайте, однак, що умивальник або туалетну зону краще розмістити на нижньому, більш доступному рівні. Використавши різницю висоти підлоги, можна отримати цікавий та комфортний інтер'єр.