ВЕНТИЛЯЦІЯ

Вентиляція

Зважаючи на численні джерела вологи у ванній кімнаті, надзвичайно важливо приділити увагу облаштуванню вентиляції. Зазначимо, що справна вентиляція – це гарантія безпечного використання газових водонагрівачів.

Європейські норми визначають мінімальний обмін повітря у ванній кімнаті на рівні 50 м³ на годину, а в туалеті – 30 м³ на годину.

Для вентиляції ванних кімнат можна використовувати природну (гравітаційну) вентиляцію або застосувати вентилятори, тобто здійснювати примусову циркуляцію повітря.

Гравітаційна вентиляція – це найпоширеніший спосіб обміну повітря в житлових приміщеннях. Згідно із правилами будівництва, повітроводами гравітаційної вентиляції повинні бути забезпечені усі ванні кімнати та відокремлені туалети. Вентиляційну решітку слід розташувати подалі від дверей, що дозволить повітряним потокам проходять крізь усе приміщення. В дверях ванної кімнати повинні бути отвори з решітками, завдяки яким повітря потрапляє в ванну кімнату. Причому ці решітки в жодному разі не можна зачиняти.

Для невеликих ванних кімнат цілком достатньо природної гравітаційної вентиляції. А от вже у ванних приміщеннях великого об'єму (більше як 5,5 м³) необхідно застосовувати вентиляційні системи примусової циркуляції повітря. У таких ванних кімнатах можна підтримати роботу вентиляції, використовуючи механічну витяжну вентиляцію. Найчастіше в витяжних повітроводах або на вентиляційних решітках встановлюють додаткові вентилятори, що працюють в безперервному режимі, в режимі присутності користувача в ванній кімнаті або коли в приміщенні збереться значна кількість пари. Утім, вимкнені пристрої цього типу дещо обмежують дію гравітаційної вентиляції.

Варто також подбати про встановлення додаткового вентилятора в закритій душовій кабіні, якщо вона обмежена стінами до самої стелі приміщення. Обсяг такої кабіни має бути більшим ніж 1,5 м ³.

У ванних кімнатах, в яких знаходяться входи в димоходи (наприклад, газового водонагрівача), не можна встановлювати додаткові вентилятори на вентиляційних решітках або в вентиляційних повітроводах. Застосування додаткового вентилятора може призвести до засмоктування в ванну кімнату вихлопних газів з димарів. Це може спричинити серйозну загрозу здоров'ю та життю людей, що користуються ванною кімнатою.