Електропроводка

Електропроводка - технічні поради

Перш ніж розпочати прокладання електропроводки, її потрібно спроектувати або хоча б визначити функціональні вимоги та спланувати приблизне розташування її елементів. Варто обрати тип освітлення і спосіб його вмикання, вирішити, чи буде у ванній кімнаті електричне обігрівання підлоги, проточний водонагрівач, бойлер, ванна з гідромасажем, пральна машина або вентилятор. Для всіх цих пристроїв необхідно запланувати відповідне електроживлення.

Електропровід прокладають в штукатурці або під нею. Обладнання, що використовують для ванної кімнати, має бути водонепроникним, в ізоляційних корпусах. Розетки повинні мати заземлюючий стрижень і бути по можливості герметичними, несприйнятливими до вологи. Важливо також запланувати потрібну кількість розеток, адже це дозволить уникнути перемикання штепселів пристроїв.

Розетки слід встановлювати на безпечній відстані від ванн або душових кабін (мінімальна відстань – 60 см), у той час як електричне оснащення – на відповідній висоті від підлоги.

Під час планування розташування електропроводки слід продумати усе освітлення ванної кімнати, запланувати світлові пункти і місця розміщення вимикачів. Також в проекті необхідно врахувати електричне обігрівання підлоги, якщо воно заплановане.