ОПАЛЕННЯ

Опалення - KOLO

Затишна ванна кімната – це передусім тепла ванна кімната, тому для неї слід старанно вибрати вид її обігрівання. Для цього можуть згодитись різноманітні настінні радіатори або нагрівачі підлоги.

Радіатори-драбинки

Забудьте про настінні незугарні радіатори для ванних кімнат і важкі чавунні "ребра". Сучасні радіатори забезпечують не лише потрібні температуру та вологість у ванній кімнаті, але й можуть слугувати її окрасою, виконуючи разом з тим функції і сушарки, рушникосушки і вішалки. Радіатор також може бути розділений стінкою або підпорою для легких полиць.

Радіатори для ванних кімнат виготовляють переважно зі сталі або міді, рідше трапляються алюмінієві варіанти. Найчастіше встановлюють радіатори, що живляться водою з центрального опалення, хоча деякі моделі мають додатково електрогрілку, яка дає можливість використовувати пристрій після опалювального сезону. Додаткові електрогрілки можна встановлювати в більшості водяних радіаторів.

Існують також виключно електричні радіатори. Їх рекомендують встановлювати в будинках, де немає центрального опалення. Нагрівальним елементом цих радіаторів є прокладений всередині спеціальний кабель. Електричні радіатори абсолютно безпечні – їх конструкція виключає враження користувача електричним струмом.

Виготовляють радіатори різних форм (прямокутні, овальні, круглі) і в різних варіантах забарвлення. Деякі виробники пропонують радіатори на замовлення.

Обігрів підлоги

Практичним рішенням обігрівання ванної кімнати може стати водяний або електричний нагрівачі підлоги. Обидві системи різняться облаштуванням і рівнем витрат на виконання. Водяне обігрівання дорожче в облаштуванні, але дешевше в експлуатації.

В електричному обігріванні підлоги можна застосувати три види нагрівальних елементів – кабелі (найдешевший), мати і плівки. Коли через ці елементи проходить струм, вони нагріваються і передають своє тепло підлозі. Системи електричного обігрівання найчастіше живляться однофазним струмом 230V, рідше – трифазним 380V.

Основою водяного нагрівання підлоги є пластикові трубки. Для прокладання теплої підлоги необхідні водо- та теплоізоляція. Трубки водяного опалення обігріваються водою (за температури близько 50 ° С), що надходить від додаткових нагрівальних котлів або теплових вузлів. Тому цей тип обігріву рекомендують для будинків з центральним опаленням.

Варто пам'ятати, що в більшості випадків система обігрівання підлоги підвищить її рівень у ванній кімнаті на 5-7,5 см. Електричні нагрівальні кабелі та трубки водяного обігрівання слід прокладати на бетонній стяжці. Що ж до електричних матів і нагрівальних плівок, то вони не потребують підготовленої основи.

Найкращими матеріалами для оздоблення підлоги в такій ванній кімнаті вважають ті, що добре проводять тепло: мармур, граніт, грес і керамічні матеріали. З огляду на різницю в терморозширенні між бетоном і керамічною плиткою, не слід брати занадто великі плитки, ну а шви між ними потрібно заповнювати спеціальною еластичною затиркою.

Для обігрівання підлоги слід уникати як матеріалів з дерева, так і деревоподібних матеріалів, адже вони погано проводять тепло, та ще й можуть зазнати деформації під його впливом.