ПОДБАЙТЕ ПРО ОСВІТЛЕННЯ

Освітлення - KOLO

Заздалегідь, ще на етапі проектування освітлення ванної кімнати, визначте ваші функціональні потреби. Основне освітлення ванної кімнати – це загальне освітлення і лампочки біля дзеркала. Можна також встановити освітлення, що підкреслює деякі елементи обладнання – додаткове підсвічування ванни, душової кабіни або меблевих і декоративних елементів.

Пам'ятайте, що ефективність освітлення залежить не тільки від потужності лампочки, але й від ступеня поглинання світла оточуючими предметами. Темні стіни і стелі, фактурні поверхні або елементи з темної деревини поглинають світло набагато інтенсивніше, ніж світлі і гладкі поверхні. Ефективність освітлення ванної кімнати значно покращують дзеркала.

Загальне освітлення

Завданням загального освітлення є розсіювання тіні. Бажано отримати рівномірне розсіяне освітлення без зайвих тіней і контрастних зон (занадто сильно або слабо освітлених). Загальне освітлення ванної кімнати має давати розсіяне, але досить сильне світло. Це може бути класична лампочка або компактна енергоощадна лампа.

Обираючи енергоощадну лампу, не керуйтеся ціною. Недорогі лампи створюють не дуже приємний колір світла. Є сенс витратити більше коштів на енергоощадну лампу, що буде світити приємним м'яким білим світлом. Тим більше, що така витрата напевне окупиться: енергоощадні лампи споживають на 80% менше електроенергії, аніж класичні лампочки за десятикратно збільшеного терміну експлуатації.

Для загального освітлення навряд чи підійдуть галогенні лампочки. Щоб отримати рівномірне і розсіяне освітлення, варто застосувати кілька рефлекторів, спрямованих на стелю.

Робоче освітлення – дзеркало

Основним завданням робочого освітлення біля дзеркала є гарне висвітлення невеликого простору перед ним. Лампочки повинні висвітлювати дзеркало симетрично по обидва боки і не засліплювати. Слід розмістити їх на відстані близько 75 см одна від одної на висоті очей – тобто на рівні близько 160 см від підлоги. Традиційні маленькі рефлектори галогенних лампочок у дзеркалах неприпустимі. Під час роботи вони нагріваються до досить високої температури і можуть тріснути від контакту навіть з краплею води. Якщо ж нам не хочеться відмовлятися від приємного білого галогенного світла, для ванної кімнати можна вибрати спеціальні безпечні лампи, стійкі до потрапляння крапель води.

Отже, що ми в результаті маємо отримати? Добре освітлене дзеркало, що так потрібне зранку, м'яке біле загальне світло та приємну напівтемряву, що створює романтичний настрій для купання... Все це загалом і створює ідеальну ванну кімнату!