ВАННИЙ САЛОН

Ванна кімната, як салон

Салон для купання може стати місцем, в якому ми не тільки миємося, але також із задоволенням проводимо час. Велика площа дає майже необмежені можливості облаштування інтер'єру. Дозволяє також поділити ванну кімнату на наступні зони: санітарно-купальну і рекреативну.

Зони у ванній кімнаті. Все на своєму місці

У санітарно-купальній зоні великої ванної кімнати можна відокремити місця, призначені для різних гігієнічних дій. Отже, варто відокремити один від одного зону умивальника, унітазу і біде, а також зону ванни і душової кабіни.

Перша з них пов'язана з миттям рук, чищенням зубів і особистим туалетом (макіяж, гоління). Модель умивальника повинна відповідати обладнанню ванної кімнати. Тож варто купувати кераміку тієї самої серії, що і інші вироби. Тоді усі вони будуть гармонійно поєднувалися між собою. Поблизу умивальника найкраще розташувати унітаз і біде. Ці пристрої мають бути поруч. Можна відокремити їх від умивальника невисокою стінкою, яка забезпечить почуття інтимності, а разом з тим послужить для установки вішалок і поручнів для рушників.

У великій ванній кімнаті саму ванну можна поставити на невеликій відстані від стіни. Розташована посередині приміщення, вона підкреслить роль купання. Варто встановити модель зі зручним підголівником, ручками для вставання. Якщо ж ви живете в безперервному русі та навіть стресі, слід подбати не тільки про саме купання. Ванна з гідромасажем може стати бажаною складовою відпочинку після виснажливого дня. Завдяки купанню ми швидко відновимо втрачені сили, а водний масаж регенерує та освіжить тіло, даруючи розслаблення. До речі, душова панель також може мати функцію гідромасажу. Душова кабіна служить, перш за все, для того, щоб мати змогу швидко освіжитися. Та коли у нас виникають проблеми з входженням в ванну, стає необхідною. Зручність душової кабіни оцінять вагітні, літні та люди з обмеженою рухливістю.

Відпочинок у ванній кімнаті

Інтер'єр рекреативної зони може відрізнятися від купальної. У цій частині ванної кімнати слід подбати про створення теплого, затишного настрою, який сприяє розслабленню і заспокоєнню. Тут можна поставити лежаки з регульованими підставками для ніг і підголівниками (для відпочинку після купання) або гімнастичні прилади для силових вправ. Це ідеальне місце для шаф і маленьких комодів для зберігання туалетного приладдя і приладів, білизни для купання (рушників, купальних халатів), а також миючих і дезінфікуючих засобів.

Світло, тепло і колір

Дуже важливим є облаштування у ванній кімнаті відповідного освітлення. Рекомендуються бічні джерела освітлення, так як світло, що падає збоку, краще висвітлює приміщення, створює настрій затишку і збільшує почуття інтимності, дозволяючи оптично відокремити різні зони. Важливим елементом ванної кімнати є вікно, яке покращує вентиляцію і дозволяє контактувати з денним світлом.

У ванній кімнаті має бути тепло. Найбільш нейтральним нагрівальним пристроєм є підігрів підлоги. Приємно після купання стати на теплу підлогу. Добре також мати радіатор, на якому можна сушити і гріти рушники.

Вводячи в ванну кімнату певний колір пам'ятайте, що він змінює видиму форму предметів. Отже, обладнання має підходити до кольору і візерунку стін та підлоги. Необхідно також пам'ятати, що введений в інтер'єр колір має величезний вплив на формування настрою, яке істотно впливає на самопочуття. Важливу роль у формуванні настрою відіграють також фактура і візерунок (наприклад, малюнок на плитках). Чудово, коли він повторює загальний мотив, визначає естетику приміщення і є ключем до його стилю.

У великому приміщенні можна собі дозволити поєднання стилів, навіть таких контрастних, як сміливий авангард зі спокійними традиційними елементами. В такий спосіб інтер'єр ванної кімнати стає яскравішим, тож ви будете відчувати себе комфортно і перебувати в ній із задоволенням.